Możliwość zakupu na raty 0%
Ekspresowa wysyłka
100% oryginalne produkty

Pokrowiec na grilla – jaki wybrać i ile kosztuje?

Jeśli chcesz, aby Twój grill służył Ci niezawodnie przez długi czas, musisz o niego odpowiednio zadbać. Podstawą jest nie tylko regularne czyszczenie, ale również stosowanie odpowiedniego pokrowca, który zabezpieczy sprzęt przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Sprawdź, jaki pokrowiec na grilla wybrać i dlaczego warto to zrobić.

Pokrowiec na grilla Broil King – zalety

Wysokiej jakości pokrowiec na grill, taki jak modele marki Broil King, to skuteczna ochrona urządzenia podczas dłuższego okresu nieużywania, np. poza sezonem. Po starannym wyczyszczeniu i zakonserwowaniu sprzęt należy okryć pokrowcem. Profesjonalny pokrowiec na grilla Broil King jest wykonany z wytrzymałej tkaniny poliestrowej odpornej na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu lepiej zabezpieczysz sprzęt przed intensywnym deszczem, opadami śniegu czy mrozem.

Pokrowce marki Broil King mają też wszyte rzepy, gumowe uchwyty i dodatkowe wzmocnienia szwów, co sprawia, że są solidne i trwałe. Pozwolą Ci zminimalizować ryzyko, że w urządzeniu zamieszkają dzicy lokatorzy: pająki, myszy lub inne gryzonie. Pokrowiec na grill gazowy chroni także sprzęt przed kurzem. Wbudowany system wentylacji zwiększa przepływ powietrza i obniża wilgoć.

Jaki pokrowiec na grilla wybrać?

Jeśli chcesz, aby Twój pokrowiec na grill w 100% spełnił swoją funkcję, zdecyduj się na wytrzymały, dobrej klasy model od sprawdzonego producenta, takiego jak Broil King. Jeśli jesteś posiadaczem grilla tej marki, wystarczy, że kupisz plandekę przeznaczoną konkretnie do danej serii i modelu urządzenia, które posiadasz. Jeżeli jednak masz grilla innej firmy, zwróć uwagę na konkretne wymiary pokrowca i dopasuj je do wielkości posiadanego sprzętu. Pokrowiec Broil King z powodzeniem ochroni grill od dowolnego producenta.

Możesz wybrać pokrowiec na grilla Broil King z serii Select lub Premium. Dla najbardziej prestiżowych kolekcji grillów Broil King, takich jak Baron, Regal czy Imperial, przeznaczone są pokrowce Premium, a w przypadku wielu innych serii możesz zdecydować, czy wolisz pokrowiec Premium czy Select.

Pokrowce te są dostępne w wielu rozmiarach. Różnią się materiałem wykonania: w serii Premium jest to PVC 900 x 900D, a w serii Select tkanina poliestrowa PVC 500 x 300D. Oba te materiały są wytrzymałe i odporne na przepuszczanie wody, ale różnią się grubością. Modele Premium mają dodatkowo przeszycia grubymi niebieskimi nićmi i haftowane logo. Ponadto rączki w pokrowcach z kolekcji Premium są plastikowe, a w serii Select materiałowe. Gwarancja na produkty pierwszego rodzaju wynosi 5 lat, a drugiego – 3 lata.

Ile kosztuje pokrowiec na grilla?

Na wysokiej klasy pokrowcu do grilla nie warto oszczędzać. To inwestycja, która pozwoli Ci zabezpieczyć urządzenie, a tym samym pomoże wyeliminować ryzyko uszkodzeń spowodowanych działaniem np. warunków atmosferycznych czy gryzoni. Koszt pokrowca zależy od jego wielkości i serii. Ceny pokrowców Broil King Select rozpoczynają się już od 179 zł (pokrowiec Select Porta-Chef GEM 320). W tej cenie otrzymujesz wytrzymały i praktyczny pokrowiec na grilla, który skutecznie ochroni Twój cenny sprzęt i posłuży Ci przez przynajmniej kilka sezonów.