Możliwość zakupu na raty 0%
Ekspresowa wysyłka
100% oryginalne produkty

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wyciskarki wolnoobrotowej?

Wyciskarki wolnoobrotowe są obecnie bardzo chętnie wybierane przez osoby, które pragną zmiany swojego stylu życia na dużo zdrowszy, a przy tym bardziej ekologiczny. Dlaczego te urządzenia zdecydowanie powinny być w każdym polskim domu?

Dlaczego warto mieć wyciskarkę wolnoobrotową?

Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe to te, które pozwalają bez wysiłku uzyskać jak najwięcej czystego soku ze świeżych warzyw, owoców i ziół, ale przy tym nie pozbawiać ich składników bioaktywnych. Wyciskając regularnie soki, można wzbogacić swoją dietę o witaminy, minerały, a także pewne ilości błonnika i mnóstwo przeciwutleniaczy. To świetny zamiennik dla dosładzanych soków, który uwielbiają dzieci, maksymalnie zdrowy i dający wiele możliwości kombinowania ze smakiem. Jednorazowy wydatek w postaci wyciskarki pozwala też zaoszczędzić na kupowaniu soków, a także działać ekologicznie – bez wyrzucania kolejnych opakowań!

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać?

Polecane wyciskarki wolnoobrotowe to zazwyczaj dość drogie modele, które mają dużą wydajność. Nie zawsze taki wydatek jest konieczny – czasem potrzebujesz sprzętu tylko po to, aby wycisnąć szklankę soku z jabłka czy gruszki, a do tego nie potrzeba zaawansowanego modelu. W tym przypadku jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia – gdy zauważysz, jak pyszne są samodzielnie robione świeże soki, zechcesz wyciskać ich jak najwięcej każdego dnia, z rozmaitych warzyw i owoców – a wtedy przyda się lepszej jakości model. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

– na pojemność i wielkość otworu. To ważne, aby do wyciskarki móc wrzucać jak największe cząstki surowca, co znacznie ułatwia przygotowywanie soku. Im większa pojemność, tym rzadziej musisz przerywać pracę, by opróżnić pojemniki;

– na liczbę obrotów. Ile obrotów powinna mieć dobra wyciskarka? Różne modele mają od 30 do 100 obrotów. Tutaj, paradoksalnie – im mniej obrotów, tym lepiej. Wolne wyciskanie soku gwarantuje przedostawanie się do niego większej ilości enzymów, fitoskładników, witamin i minerałów, z korzyścią dla zdrowia;

– na moc i silnik. Najlepsze są oczywiście najmocniejsze wyciskarki, do 450W. Poradzą sobie one nawet z twardymi owocami i warzywami, takimi jak buraki czy marchew, a nawet z orzechami, miksując je na gładkie masło orzechowe. Jakość silnika wyciskarki przyda się również wtedy, gdy masz do zrobienia dużą ilość soków, na przykład z zebranych właśnie sezonowych owoców. Tańsze modele nie sprawdzają się w tej roli – przegrzewają się już po kilku minutach. Dobry silnik da także gwarancję solidnego wyciśnięcia surowców „do ostatniej kropli”, dzięki czemu masz pewność, że nie będziesz marnować żywności. Warto więc zakupić najmocniejszy sprzęt mieszczący się w budżecie – na lata!

– na producenta. Najlepszym wyborem będzie kupno wyciskarki od polskiego dystrybutora renomowanych marek. Dzięki temu można będzie liczyć na serwis na terenie kraju i dobrą obsługę posprzedażową. Zwracaj uwagę na rankingi sprzętu AGD – są one pełne naprawdę wartościowych poleceń!

Jeśli zatem Twoje możliwości budżetowe na to pozwalają, postaraj się kupić wyciskarkę wolnoobrotową z wyższej półki. Szybko przekonasz się, że jej składania, rozkładanie i czyszczenie to żaden wysiłek, a szklanka aromatycznego soku, który możesz wypić już po kilku minutach to świetna rekompensata za wysiłek związany z koniecznością przygotowania się do wyciskania. Zamiast kupować dosładzane soki dla całej rodziny pełne chemii, wykorzystuj sezonowe, tanie warzywa i owoce i twórz z nich najlepsze domowe soki w kilka minut!